Acu ārstu terminoloģija

February 08, 2015 / redzu / 0 Comments / Tags: , , , , ,

Autorefraktokeratometrs

Autorefraktokeratometrs  automātiski nosaka acu optisko stiprumu, radzenes izliekumu un tās regularitāti. Iekārta palīdz noskaidrot, kāda stipruma lēcu korekcija būs nepieciešama acs optisko kļūdu korekcijai, kā arī ļauj spriest par acs ārējo daļu stāvokli.  Sniedz kontaktlēcu izrakstīšanai vajadzīgo informāciju.

Subjektīvās refrakcijas noteikšana

Izmeklējuma laikā tiek noskaidrots klienta redzes asums un labākais koriģētais redzes asums, ar katru aci atsevišķi lasot uz ekrāna redzamo burtu, skaitļu vai simbolu tabulu un, ja redzes asums neatbilst normai, tiek veikta redzes asuma korekcija, izmantojot optiskās koriģējošās lēcas, ievietojot tās speciālā proves rāmī.

Bezkontakta tonometrs

Bezkontakta acu spiediena mērīšanas ierīce. Pahimetra zonde.Acu kabinetā iespējams veikt precīzu acu spiediena mērījumu korelācijā ar pahimetrijas datiem (radzenes biezuma mērīšanu). {Tonometrijas rezultātā iegūtais acu spiediena mērījums ir aptuvens, jo biezas radzenes īpašniekiem nolasītais acu spiediens būs zemāks un pretēji – plānas radzenes gadījumā acu spiediena rādījums būs augstāks.}

Dioptrimetrs

Dioptrimetrs veic pilnīgu briļļu lēcu analīzi. Pacienta esošās brilles tiek ievietotas aparātā un tiek noteikts to optiskais stiprums. Iespējams analizēt monofokālās (sfēriskās un cilindriskās), bifokālās un progresīvās briļļu lēcas. Izmantojot iegūtos datus, acu ārsts izvērtē esošo briļļu atbilstību un nepieciešamības gadījumā izraksta jaunas.

Datorizētā projekcijas perimetrija (redzes lauks)

OCT diagnosticē strukturālos redzes nerva bojājumus, bet ar redzes lauka palīdzību konstatē funkcionālos bojājumus, tādēļ datorizētā perimetrija ir būtiska glaukomas diagnostikā, progresēšanas izvērtēšanā un terapijas efektivitātes novērtēšanā.

Datorizētais redzes lauka analizators statistiski apstrādā datus, papildus izvērtējot testa ticamības kritērijus. Redzes laukā atklātie defekti ir būtiski, izvērtējot glaukomas progresēšanu, bet nereti palīdz diagnosticēt neiroloģiskas dabas patoloģiju. Redzes lauka izmeklējums pēc vajadzības tiek veikts arī autovadītājiem. (Normāls redzes lauks aptver 90º temporāli (uz sāniem), 60º nazāli (uz deguna pusi) un uz augšu un 70º uz leju, fiksējot skatu vienā punktā. Ar šo izmeklēšanas metodi tiek noskaidrots, vai klienta redzes lauks atbilst noteiktai normai attiecīgā vecuma grupā.)

Acu ultrasonogrāfijas iekārta

Acu ultrasonogrāfijas iekārta- ierīce diagnostiskajā oftalmoloģijā un ar to iespējams iegūt tūlītēju acs audu divdimensionālu attēlu, informāciju par intraorbitālo audu stāvokli. Izmeklējums ir nesāpīgs un drošs veselībai, jo tā pamatā ir izmeklējums ar ultraskaņu.

 

Leave a Reply

Fields marked with * are required fields.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.